WOŚP 2018 – Podsumowanie

13 stycznia 2019 roku już od rana na ulicach wsi i miasta powiatu pojawili się wolontariusze z naszego sztabu. Dla bezpiecznego zbierania towarzyszyli im koledzy i koleżanki z patroli naszego sztabu wyposażeni w identyfikatory „organizatora” oraz kolorowe plastikowe serduszka. Kwestowano w gminie Kwiatkowice, Zelów , Sędziejowice i Łask.

    W tym roku ofiarodawcy sami podchodzili do wolontariuszy by wspomóc akcję Orkiestry.

    Najmłodsza wolontariuszka to niespełna 3 letnia Antosia Kisielewska która dzielnie kwestowała przez całą niedzielę.

    Młodzież z trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łasku zaangażowała się do wspomagania naszego sztabu i swoich kwestujących na ulicach miasta koleżanek i kolegów.

    Do samego „światełka do nieba” pomagali liczyć zebrane pieniądze, przygotowali stoiska na loterie oraz zabezpieczali aukcję przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców.

    Serdeczne podziękowania kierujemy do koordynatorki z GP nr 1 Julki Łuczak, która dzielnie wspomagała szefa sztabu oraz zespół liczący zebrane pieniądze i inne darowizny.

 I po raz kolejny padł rekord zbiórki.

– Kwota z puszek przekazana do mBanku to 35.426,20 złotych.

– Kwota z licytacji przekazana do WOŚP to 1.820,00 zł.

– do Fundacji przekazany został również złoty pierścionek wrzucony do puszki wolontariusza.

– do banku przekazano również nie liczone kilka kilogramów monet i banknotów różnych państw, m.in. euro, eurocenty, funty, pensy, franki szwajcarskie, dolary, centy, banknoty z Serbii i Rumunii a nawet monety z Kuwejtu.

Wszystkim wolontariuszkom, wolontariuszom oraz kadrze stowarzyszenia serdecznie dziękuję.

                                                                 SZEF SZTABU nr 1025