WOŚP 2022

W sztabie 30 Finału WOŚP w Łaskim Stowarzyszeniu Harcerskim „Grabia” trwają ostatnie przygotowania. Wolontariusze z terenu całego powiatu otrzymali już puszki, serduszka i gadżety z Fundacji.

Nasze działania wspierają firmy z terenu Gminy. Są to m.in. Małe Sushu z Łasku, firma Regyps Pol. , Muzeum Historii Łasku, Kolportaż MIX Pani Iwony Sadoch- Pałuszyńskiej oraz SHOTBOM s.c. z Kolumny – czyli strzelnica przy ul. Wrzosowej 35.

Firma Shotbom  zaprasza 30 stycznia kwestujących wolontariuszy na gorącą herbatę i ciastka do swoich pomieszczeń. Wystawia też na aukcji na rzecz WOŚP pakiety całodniowe dla hobbystów strzeleckiego sportu.

W każdej z tych firm znajdują się nasze puszki stacjonarne gdzie chętni mogą wrzucić symboliczną złotówkę na rzecz „Okulistyki dziecięcej”.

    W siedzibie naszego sztabu w Zespole Szkół „Ekonomik” można natomiast wylosować pamiątki związane z finałem: koszulki, kalendarze, medale „serduszka” oraz wrzucić datek do „złotej puszki”, natomiast na naszej stronie www.grabialask.pl jest aktywna e-skarbonka do której można bez wychodzenia z domu wygodnie wpłacić elektronicznie symboliczną kwotę.

   Zakład Komunikacji Miejskiej zapewnia w dniu Finału 30 stycznia bezpłatne przejazdy taborem MZK wolontariuszom posiadającym identyfikatory i puszki.